Od włókna do ubrania klasa 5

Pobierz

Klasa 2 Angielski clothes NEA 2 Unit 8 New English Adventure 2.V WYMAGANIA PODSTAWOWE PONADPODSTAWOWE Materiały i ich zastosowanie 1.. Cenny surowiec drewno Liczba godzin Treść nauczania 2 rola materiałów Bardziej szczegółowo Wymagania podstawowe Uczeń:Oct 27, 2020ubrania Sortowanie według grup.. Opisz, czym są tkanina i dzianina, oraz jak się je otrzymuje.. Część 1.. Tutaj wpisz szukaną frazę: Menu główne.. Materiały i ich zastosowanie / 2.. Od włókna do ubrania poprawnie posługuje się terminami: włókno, tkanina, dzianina, ścieg, .. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku.. układem włókien (nitki) pochodzeniem włókien (nitki)

sposobem .Od włókna do ubrania , Materiały i ich zastosowanie , Klasa 5 , Jak to działa?. Zmień Kontrast.. Od włókna do ubrania Zaloguj się, by mieć dostęp Zaktualizowany: 2018-08-10 .Wymagania edukacyjne z techniki w kl. 5 Wymagania edukacyjne z techniki w kl. 5 Temat 1.. PRASOWANIA 110 STOPNI PRZYBORY POTRZEBNE I PRZYDATNE PODCZAS SZYCIA BAWEŁNA -bardzo miękkie włókno do produkcji miękkiej tkaniny i materiałów opatrunkowych Odzież produkujemy z włókien.. 3Ubierz sportowca - przyklej lub opisz poszczególne części stroju.Temat: Od włókna do ubrania.. Ubrania Połącz w pary.. Dorośli język polski jako obcy.. • określa właściwości tworzyw sztucznych.. 40 STOPNI, NIE CHLOROWAĆ, MAKSYMALNA TEMP..

5.Od włókna do ubrania.

Od włókna do ubrania 2 terminy: włókno, tkanina, dzianina, ścieg pochodzenie i rodzaje włókien właściwości i wykonanychzastosowania różnych materiałów włókienniczych sposoby konserwacji ubrań i znaczenie symboli umieszczanych na metkach odzieżowych metkach odzieżowychScenariusz lekcji Od włókna do ubrania, plik: scenariusz-lekcji-od-wlokna-do-ubrania.pdf (application/pdf) Jak to działa?. • charakteryzuje różne rodzaje tworzyw sztucznych.. Świat tworzyw sztucznych.. Powinien być w odpowiedniej odległości od podłoża oraz łatwo zapinać się i odpinać.. Wszystko o papierze Jesienny obrazek 2.. Odzież uszyta z wiskozy jest przewiewna, przyjazna dla skóry i wygląda jak bawełna lub wełna, a w dotyku jest bardzo delikatna.. , Technika , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plZawsze należy pamiętać o tym, aby przygotować nici w odpowiednim kolorze.. Ubrania Znajdź parę.. Na materiale ze ściegami, proszę spróbuj przyszyć guzik z dwiema i czterema dziurkami.. Wymagania edukacyjne - zajęcia techniczne klasa 5 Ocenę dopuszczającą otrzymuje uczeń, który: posługuje się terminami: włókna roślinne, surowce wtórne, papier .Szkoła Podstawowa Nr 47 - Wymagania edukacyjne - TECHNIKA - klasa 5. im..

Klasa 5 Angielski Brainy klasa 5.

- Pudełko ze szpatułek 1.. Włókna występują zarówno w materiałach naturalnych jak i produkowanych przez człowieka.. Powstały w wyniku tego procesu surowiec nazywa się przędzą.. wg Sawickae.. Witajcie na naszej stronie.. wg Autyzmsorw.. Cele lekcji: Na dzisiejszej lekcji: dowiem się, z czego powstają materiały włókiennicze.. PREZENTACJA.. • podaje nazwy i zastosowanie narzędzi do obróbki tworzyw sztucznych.. Część 3. poznam rodzaje materiałów włókienniczych.. Odpowiednio przyszyty guzik nie może marszczyć tkaniny.. Materiał, to bardzo przyjemny dla ciała trykot.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Od włókna do ubrania 2.. PAPIER, WŁÓKNA, DREWNO, METALE Test.. Organy szkoły.. - Pokrowiec na telefon 1.. Dawniej do do przędzenia używano wrzeciona.. Notatka-ciekawostki.. układem włókien (nitki) pochodzeniem włókien (nitki)

Clothes - ubrania Znajdź słowo.

POLIESTER - jest włóknem syntetycznym, nie gniecie się i jest łatwy w pielęgnacji.5.. Cenny surowiec - drewno 2 Karta pracy notatka.. Wokół metali 2.. To takie proste!. wg Kwesolowska.. • rozróżnia wyroby wykonane z tworzyw sztucznych.. Elastan (spandex, lycra) to włókno poliuretanowe, które zostało wynalezione w 1958 r. i od razu zrewolucjonizowało rynek odzieżowy.Oct 24, 2020Wystarczy tylko chcieć.. Czym różni się tkanina od dzianiny?. Szkoła.. Prezentacja1; Prezentacja2; kartkówka To takie proste!. sposobem produkcji.. Pęk włókna lnianego, wełnianego lub konopnego, zwany kądzielą, mocowano na wierzchołku drewnianego koła, skąd prządka wyciągała je i za pomocą wrzeciona skręcała na szpulę.Od włókna do ubrania Włókno - podstawowa jednostka struktury wielu materiałów, która charakteryzuje się znaczną długością i niewielkim przekrojem.. Źródła: Wiadomości w prezentacji przygotowane są na podstawie podręcznika "Jak to działa", Nowa Era oraz Wikipedii.Dec 15, 20205.. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Polski Ubrania.T-SHIRT - PRAC W TEMP.. Zaloguj się Załóż konto Menu .. Klasa 5 / I.. Podział włókien Podział włókien Różne rodzaje tradycyjnej odzieży Odzież Japonia Mongolia Niemcy Indie AfrykaOd włókna do ubrania.. prezentacja.. Zapoznaj się z informacjami w podręczniku str. 14-16.. - Gwiazda z drucika 1Karta pracy 'Od włókna do ubrania' Karta pracy WŁÓKNA naturalne roślinne stylon, nylon, torlen, anilana, elana, akryl, celulozowe kazeinowe zwierzęce syntetyczne sztuczne chemiczne 2Uzupełnij tabelę..

Pozyskane włókna poddawane są przędzeniu.

To takie proste!. Wyszukiwarka.. 6.Feb 3, 2021Włókna poliestrowe - same lub jako mieszanka z wełną, bawełną (elanobawełna) lub włóknami wiskozowymi - służą do wyrobu tkanin na ubrania wierzchnie, tkanin dekoracyjnych, firanek.. Włókno może być naturalne - roślinne lub zwierzęce, albo chemiczne- sztuczne lub syntetyczne.WISKOZA - jest włóknem otrzymanym z celulozy i ma wszelkie cechy bawełny.. dokonam podziału włókien.. Podręcznik, strona 6-7.. Miłej nauki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt